GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKA DOKÜMAN DESTEK 

Güvenli Turizm Sertifika Programı Nedir?

Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanların-dan yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede, bir dizi alınması gereken tedbirleri tanımlıyor. Zorunlu olmayan, isteğe bağlı bu belgelendirmeye başvurmak isteyen tesis işletmeleri; yetkili uluslararası akreditasyon kuruluşlarına başvuruda bulunabilecektir.

Nasıl Hazırlandı?

Dünyada ki ilk örneklerinden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde; Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlandı.


 

Güvenli Turizm Sertifika Doküman Destek
Deneyimli ekibimizle konaklama, yeme-içme tesislerini, tur ve transfer araçlarını ayrı ayrı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetiminden önce, ön kurulum ve doküman hizmetleri sunmaktayız.Turizm Sektörüne Yönelik Belgenin Kapsamı

 

Konaklama, yeme-içme ve rekreasyon (otel, restoran, kafe ve eğlence merkezi işletmeciliği)
Taşıma/transfer, seyahat-tur organzasyonu (seyahat acenteliği, tur operatörlüğü ve rehberlik)
Havacılık (havayolu ve havaalanı işletmeciliği), faaliyetleri gerçekleştiren işletmeler ile bağlantılı sektörlerde faaliyet gösteren diğer işletmelerde, iş programında belirtilen termin süresinde hijyen ve sağlık denetimi/uygunluk değerlendirmesi yapılması ve bunlara ilişkin raporların düzenlenmesi içeriğindedir.  

TÜV AUSTRIA tarafından hazırlanan V-Safe Sertifikasyon Protokolünün amacı;

Tüm işletmelerin Covid-19 salgın dönemi içinde faaliyetlerini, güvenli şartları sağlayacak şekilde gerçekleştirdiklerini, yetkili kuruluşlar tarafından değerlendirilmesi ve sertifikalandırılması amaçlanmaktadır.


V-Safe Sertifikasyon Protokolünün Faydaları;

V-Safe sertifikası ile bir kuruluş;

Belirli sertifika logosunu kullanarak, bulaşıcı patojenlerin bulaşmasını önlemeye yardımcı olma taahhüdünün doğrulanmasını gösterir.

Çalışanları, iş ortakları veya müşterileri arasında mevcut yöntemler ve kaynaklar hakkında farkındalığı artırmak için bir çerçeve ve bir dizi eylem geliştirme stratejisini güçlendirir.

Sağlık konularında bulaşmaya yol açabilecek bazı davranışlar ile genel olarak toplumda üretilebilecek zarar hakkında farkındalık yaratmaya aktif olarak katkıda bulunur. Kuruluşun çalışanlarını, alınan tedbirleri yapmaları gereken önlemler konusunda sorumlu bir şekilde bilgilendirir.

 

Sektörlere Göre V-Safe sertifikasyonu denetlemesi yapılacak alanlar;

♦ Ağız ve Diş sağlığı Merkezleri
♦ Akaryakıt İstasyonları
♦ AVM ve AVM içindeki İşyerleri
♦ Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları
♦ Danışmanlık Hizmeti Veren Kurumlar
♦ Demir Çelik, Metal İşleme ve Dökümhane Tesisleri
♦ Eğitim Kurumları
♦ Elektronik ve Telekomünikasyon Mağazaları
♦ Gıda İmalatı Yapan İş Yerleri
♦ İnşaat Firmaları ve Şantiyeleri
♦ Kargo Şirketleri
♦ Kasap, Manav, Kuruyemişçi, Balıkçı ve Diğer Satış Yerleri
♦ Kozmetik ve Parfümeri Mağazaları
♦ Marketler ve Süpermarketler
♦ Minibüsler
♦ Ofis ve Büro Sisteminde Faaliyet Gösteren Tüm İşletmeler
♦ Okul ve İşyeri Servisleri
♦ Sanayi Kuruluşları
♦ Sosyal Tesisler
♦ Ticari Taksiler ve Taksi Durakları
♦ Yeme İçme Tesisleri

AdalyaADR © Copyright 2017